یک راه حل ساده برای تشخیص فرم صورت آقایان

همه افراد روی کره ای زمنی باهم متفاوت هستند و در اصل همین تفاوت هاست که دنیا را زیبا می کند شما برای جذاب بودن کافی است که تنها خودتان باشید.
برای اینکه خودتان باشید باید نقاط قوت خود رابشناسید و آن ها را جلوه دهید .
ما در سلسله مقالات جذابیت شناسای به معرفی انواع فرم صورت ، مدل مو ، مدل ریش و سبیل و همچنین بهترین ترکیبات بین آنها برای هرکسی می پردازیم در شماره یک این مقاله یک راه ساده تشخیص فرم صورت به شرح داده خواهد شد پس با ما همراه باشید.

به یاد بیارید روزهای که روی صندلی آرایشگاه می نشستین و می گفتن پشتشو کوتاه کن و آرایشگر با احترام به انتخاب شما پشتشو کوتاه می کردن و گوش های شما شبیه اون  فیل دامبو می شود.

اما گیلان فارس با آخرین متد های روز دنیا می خواد کاری کنه که شما جذاب تر نشون داده بشید و یک استایل فوق العاده داشته باشید پس اگه برای خودتون ارزش قائلید خودتون بشناسید.

 

انواع فرم صورت ها:

بیضی

باریک ، بدون لبه های تیز

اگر صورت بیضی شکلی دارید با بگویم که جزو معدود افراد خوشبخت هستند که هر نوع مو و ریش به آنها می آید.

 

 


مستطیل

صورت های مستطیل شکل، صورت های هستندکه ارتفاع صورت از عرض آنها بیشتر است، در این نوع مدل از فرم صورت آرایشگر سعی می کند مدل مو و ریشی انتخاب کند که از پهن نشان دادن صورت جلوگیری کند .


مثلثی

فک های برجسته که عرض آن ها بیشتر از چانه است.

 


گرد

طول و عرض صورت با یکدیگر برابر است.

 


مربعی

برجسته و زاویه دار، این گونه صورت ها زاویه های زیادی دارند و مردانه به نظر می رسند.


قلبی

قسمت پایین صورت آن ها شبیه یک مثلث وارونه می باشد. که این نتیجه، از داشتن چانه ی نسبتا تیز، پیشانی و گونه ی متوسط تا عریض  حاصل می شود. عموما این صورت ها فقط کمی ،طولانی تر از عرضشان( گونه ها) هستند.


لوزی

فک های بزرگ و چانه تیز

 

 

خب حلا که با انواع فرم صورت ها آشنا شدیم یک راه حل خوب براتون دارم که تشخیص بدین که صورتتان از کدام فرم بالا می باشد:

۱ـ گام اول :آماده سازی ابزار

ابتدا یک آینه ی بزرگ در جایی با نور مناسب انتخاب کنید. همچنین شما به یک متر خیاطی (و نه یک خط کش) و یک خودکار و کاغذ برای ثبت اندازه گیری هاتون احتیاج دارید.


۲ـ گام دوم: اندازه گیری پیشانی 

برای اینکه بفهیند که صورتتون چه فرمی داره باید بفهمید کدوم قسمتش بزرگتر ، کدوم قسمتش کوچکتر و کدام ها هم اندازه هستند.

خب باید بگم که در ابتدا بهتر که  از پیشانی شروع کنیم ، این قسمت یکی از پهن ترین قسمت های صورت هست و معمولا مابین ابرو ها و خط رویش قرارداد.


۳ـ گام سوم:اندازه گیری گونه تا گونه دیگر صورت

برای اندازه گیری عرض صورت خود لازم است که شما از بالای استخوان گونه ی خود را اندازه گیری کنید. که دقیقا  از روی چشمانتان میشود. طبق تصویر متر را قرار بدهید و عدد به دست آمده رو یادداشت کنید.

اندازه گیری این قسمت تاثیر زیادی در انتخاب نوع استایل موهاتون داره پس دقیق اندازه گیری کنید.


۴ـ گام چهارم:اندازه گیری چانه

به آینه نگاه کنید و به طور دقیق خط فکتان را پیدا کنید. این خط معمولا تا زیر گوش و یا تا کمی پایین تر از گوشتان امتداد یافته است. متر را از سر خط فک خود تا وسط چانه ی تان، طبق تصویر قرار بدهید و اندازه گیری کنید. سپس عدد به دست آمده را در ۲ ضرب کنید تا اندازه ی دقیق فک خود را به دست آورید. این عدد را یادداشت بفرمایید.


۵ـ گام پنجم: اندازه گیری طول صورت

در آخر نوبت  اندازه گیری طول و یا ارتفاع صورتتان می باشد. دقیقا وسط خط رویش موهایتان را پیدا کنید، سر متر را آن جا قرار بدهید و تا چانه ی خود را مطابق تصویر اندازه گیری کنید. این عدد را نیز یادداشت بفرمایید.

 

 

 

 

منابع:

http://www.businessinsider.com/best-haircut-for-every-face-shape-2016-12#oblong-face-is-longer-than-it-is-wide-1

http://www.fashionbeans.com/2017/how-to-determine-your-face-shape/

 

مقالات اخیر

اولین نفری باشید که نظر می دهید “یک راه حل ساده برای تشخیص فرم صورت آقایان”