درباره ما

مجموعه گیلان فارس با مرکزیت شهر شیراز و حوزه فعالیت ملی و بین المللی در سال ۱۳۸۲تأسیس وآغاز به کار کرد این مجموعه با مدیریت آقای علیزاده در چند بخش با موضوع آرایشگری و پیرایشگری فعالیت می نماید.
آموزشگاه فنی حرفه ای پیرایشگری، مجموعه آرایشگاه های زنجیره ای مردانه با ۲۱شعبه (۲۰شعبه در ایران و ۱شعبه در کوز کانادا)، فروشگاهای اینترنتی، تیم مشاوره تخصصی کارآفرین در حوزه کسب و کارهای آرایشگری، کارآفرینی اجتماعی بخش های مجموعه بزرگ گیلان فارس هستند که هر بخش با بخش های دیگر به صورت زنجیره ارزشی مرتبط بوده وهمپوشانی می کنند آنچنان که از این مجموعه می توان به عنوان اولین اکوسیستم کار آفرینی در حوزه آرایشگری (مردانه) در کشور نام برد. مجموعه گیلان فارس از زمان تأسیس تاکنون توانسته است هزاران نفر را آموزش و صدها نفر را نیز مشغول به کار نماید.

تیم های تخصصی گیلان فارس :

تیم تخصصی گریم

تیم فنی تعمیرات لوازم آرایشگاهی

تیم تخصصی راه اندازی آرایشگاه

تیم تخصصی مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

تیم مالی و مدیریت منابع انسانی

رسالت سازمانی آموزشگاه گیلان فارس

ما به سه اصل کشف استعداد، پرورش و بهره وری از آن اعتقاد داریم و رسالت ما در گام اول کشف افرادی است که در زمینه پیرایش مردانه مستعد هستند و سپس با ایجاد بستری مناسب تلاش می کنیم که آرایشگرانی حرفه ای و مشتری مدار پرورش دهیم و در گام سوم در راستای هدایت به سمت اشتغال با مشاوره های چندگانه به آن ها یاری می رسانیم.

ما با شناسایی نیازهای جامعه می خواهیم موثرترین آموزش های کاربردی را ارائه دهیم.

آقای ولی علیزاده ثابت بنیانگذار مجموعه گیلان فارس

آقای ولی علیزاده ثابت متولد ۱۳۵۴صومعه سرای رشت درسال ۱۳۷۱در پی فراز و نشیب های مختلف در زندگی اش به شهر شیراز آمد او پس از تجربه های مختلف در مشاغل گوناگون گمشده خود را در حوضه آرایشگری یافت و با علاقه بسیار مشغول به فراگیری این حرفه شد. وی با تحمل سختی های بسیار و با تلاش و پشتکارخود در طی ده سال شاگردی و اجاره صندلی در آرایشگاه های مختلف توانست اولین آرایشگاه خود را تأسیس نماید. گیلان فارس نامی است که آقای علیزاده به احترام محل تولدش (گیلان) و محل کارش (فارس) برای کسب و کارخود برگزید. اولین شعبه گیلان فارس و اولین آرایشگاه مستقل آقای علیزاده درسال ۱۳۸۲در محله معالی آباد شیراز و در ابتدای کوی دنا تأسیس و آغاز به کار کرد (این شعبه همچنان به عنوان شعبه ۱ آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس فعال می باشد ).
صداقت، تعهد کاری، نوآوری و مشتری مداری باعث رشد و ترقی سریع آقای علیزاده و گیلان فارس شد آنچنان که دو سال پس از تأسیس شعبه اول شعبه دوم و پس از آن به مدت ۱۵سال ۱۹شعبه دیگر درکشور ایران و خارج از کشور تأسیس و مشغول به کار شدند. آقای علیزاده به عنوان مدیر مجموعه به همراه مدیران شعب گیلان فارس که حالا بازوان پرتوان اجرایی او بودند توانستند قله های موفقیت کاری و حتی فردی و اجتماعی را یکی پس از دیگری فتح کنند و به عناوین و دستاوردهای بسیاری دست یابند و آقای علیزاده به عنوان آرایشگر نمونه کشور، کارآفرین برتر و مدیر نمونه، بارها مورد تجلیل قرار گرفتند.
درپی گسترش شعب آرایشگاهی گیلان فارس و علاقه وافر آقای علیزاده به کار آفرینی ایشان خلأیی را در مجموعه های خود احساس میکردند که آن حالا با محصول با ارزشی به نام آموزش پر می شد. لذا ایشان اقدام به تأسیس آموزشگاه پیرایشگری مردانه با برند گیلان فارس نمودند تا بتوانند چرخه کارآفرینی  خود را در این اکوسیستم کاملتر کنند و به رویای همیشگی خود در مورد راه اندازی یک جامعه کسب و کاری کامل آرایشگری جامه ی عمل بپوشانند.

 

 

 

آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس

آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس با 20 شعبه فعال در ایران و 1 شعبه در کشور کانادا در ارائه خدمات تخصصی پیرایش و آرایشگری مردانه  مشغول به کار می باشند. آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس به عنوان تنها آرایشگاه زنجیره ای با این تعدد شعب به عنوان مجموعه ای منحصر بفرد در کشور معرفی شده است.

 این مجموعه در سال 1382 به همت جناب آقای ولی عیلزاده (که از کار با یک صندلی اجاره ای در آرایشگاهی شروع کردند) آغاز شد و در طی دو دهه با مداومت و پشتکار ایشان و دلسوزی تیم های همراه به مجموعه ای با 21 شعبه ارتقا یافت.

مجموعه آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس که بطور واحد از یک خط مشی مدیریتی، منشور اخلاقی و چارت سازمانی منظم تبعیت می کنند تا بحال توانسته اند حجم بالایی از رضایت مشتریان را کسب نمایند.

در پی موفقیت های آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس، آموزشگاه پیرایشگری گیلان فارس هم در حمایت از اشتغال زایی پایدار توسط آقای علیزاده در سال 1389 تاسیس شد که به عنوان پشتیبان آرایشگاه های زنجیره ای اقدام به تربیت نیروهای علاقه مند و با استعداد می نماید تا این نیروها بتوانند با امیدواری و افق روشن به آینده نسبت به کسب مهارت های آرایشگری اهتمام بورزند و خود سفیری برای کارآفرینی آینده باشند.

تیم مدیریتی آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس در راستای  توسعه همه جانبه و ایجاد کسب و کارهای پایدار آماده تأسیس شعب جدید تحت برند گیلان فارس یا حتی غیر برند گیلان فارس برای متقاضیان عزیز درون سازمانی یا غیر از آن را دارد لذا متقاضیان می توانند در بخش درخواست های وب سایت درخواست خود را ثبت  و با پیگیری و تعاملات لازم نسبت به پیوستن به خانواده بزرگ گیلان فارس اقدام نمایند.

شعب آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس

آدرس و نام شعب آرایشگاهی گیلان فارس :

شبعه 1 : شیراز – معالی آباد – ابتدای خیابان دنا    مدیریت : قاسم محمدزاده

2: شیراز- بلوار صنایع – 20متری فرمانداری  مدیریت : فرشید حسینی

3: شیراز – دروازه کازرون – اول مشیر شرقی   مدیریت : افشین معطر

4: شیراز-شهرک گلستان – بلوار علامه امینی -بازارچه سحر   مدیریت : احد محسن زاده

5: شیراز- معالی آباد – خیابان بهاران -جنب سوپرماکت اشکان    مدیریت : فریبرز حنیفه

6: شیراز-شهرک گلستان – روبروی پمپ بنزین   مدیریت : مجتبی شعبانپور

7: شیراز- ابیوردی 2 – پشت مسجد – کوچه مرادی    مدیریت : علیرضا بیگی

8 : در حال جابجایی

9: شهر جدید صدرا – بلوار دانش    مدیریت : امین زارعی

10: آرایشگاه در منزل – خدمات سیار آرایشگاهی   مدیریت : شهریار مهماندوست

11: در حال جابجایی

12: شیراز – خیابان زند – حدفاصل خیابان خیام و خیابان انوری جنب چلو کبابی حاجی بابا   مدیریت : حسین رحیمی

13: شیراز – معالی آباد – روبروی خیابان دوستان – ساختمان قصر 2 – طبقه اول    مدیریت : میثم نظرزاده

14: شهرصدرا – پاساژ مروارید  مدیریت : ذریه

15: شیراز- فرهنگ شهر – جنب دادگستری نبش کوچه 37   مدیریت : مجتبی رجا

16 : مرودشت – فتح آباد     مدیریت : زارعی

17 : تهران – شهرک اندیشه     مدیریت : امید پالاهنگ

18 : شهرصدرا – انتهای بلوار مولانا   مدیریت : مهرافشان

19: شیراز – معالی آباد – نبش خیابان گلدشت 2   – ترمیم مو   و پرتزه   مدیریت : خلیلی

20: شیراز- دروازه قرآن – روبروی بیمارستان مادرکودک   مدیریت : ده بزرگی

21: کشور کانادا – تورنتو  مدیریت : مهدی زرین حقیقی

آموزشگاه پیرایشگری مردانه گیلان فارس

 در سال 1389 زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور تاسیس شد این آموزشگاه در رشته های زیر که نام برده شده است به ارائه آموزشات تخصصی پرداخته که در هر بخش نیز با ارائه گواهینامه های بین المللی و هدایت مهارت آموزان به بازار کار نقش به سزایی را در اشتغال زایی کشور ایفا می کند.

1- پیرایشگر مردانه درجه 2 ( آشنایی با ماشین موزر , و صفر تا صد شانه ها و قیچی و چگونگی دست گرفتن آنها – کوتاهی انواع مدل های مو روز )
2- پیرایشگر مردانه درجه 1
3- چهره پردازی مردانه
4- ترمیم کننده مو مردانه (کاشت موقت مو – پروتز مو – اکتنشن مو )
5- متعادل سازی چهره مردانه (گریم های حرفه ای و سینمایی )
6- کاربر مواد شیمیایی ( ویتامینه – ماسک مو – دارک – مش رنگ – میکاپ داماد)
7- بهداشت کار ناخن مردانه
8- کوتاه کردن مو با زوایای مختلف با قیچی در پیرایش مردانه
9- کوتاه کردن مو با ماشین و تیغ در پیرایش مردانه
10- سایر سرفصل های جدید آموزش پیرایشگری و.. پس از ابلاغ از سازمان فنی حرفه ای

آموزشگاه گیلان فارس در یک دهه فعالیت مستمر خود با مداومت همیشگی تیم مدیریتی خود توانسته عناوین و افتخارات فراوانی را کسب نماید. اما بالاترین افتخار این آموزشگاه، آموزش بیش از 5000 نفر در یک دهه و اشتغال بیش از 80 درصد از مهارت آموزان خود (در مجموعه آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس) و یا به صورت مستقل بوده است که این حجم از ایجاد اشتغال در یک آموزشگاه نشان از موفقیت عالی آن مجموعه دارد.

ایجاد آموزشگاه در کنار آرایشگاه های زنجیره ای جهت بوجود آوردن یک اکوسیستم کارآفرینی لازم بود اما کارآفرین پرانرژی و انگیزه ای مثل آقای علیزاده را اغناء نمی کرد او همپنان به دنبال توسعه زنجیره ارزشی کسب و کار خود بود و در این راستا بخش تیم های تخصصی خود در ایجاد شعب جدید را شامل طراحی و تولید دکوراسیون، تجهیزات آرایشگاهی، سیستم های مالی و مدیریتی، فروشگاه های تخصصی و حتی فعالیت های اجتماعی ( کارآفرین اجتماعی) را برنامه ریزی و راه اندازی نمودند. ایشان برای متقاضیانی که قصد راه اندازی شعب جدید حتی بدون استفاده از برند گیلان فارس را دارند بخشی را بوجود آورده اند تا بتوانند به اشتغال زایی در این حوزه به عنوان یه توسعه دهنده اقدام نمایند.

آقای علیزاده در بخش کارآفرینی اجتماعی موفق شدند هیات مذهبی شمالی های مقیم شیراز، تیم فوتسال گیلان فارس، تیم رزمی گیلان فارس و اتاق فکر کسب و کارهای آرایشگری و مرکز نوآوری باز گیلان فارس را راه اندازی نمایند

فیلم زندگی کاری آقای علیزاده توسط تیم سینما کارآفرینی قاصدک تولید و بارها اکران شده است.

جهت مشاهده فیلم مستند زندگی کاری آقای علیزاده اینجا را کلیک کنید
جهت مشاهد کلیپ پخش های فیلم در سینما کارآفرینی قاصدک اینجا را کلیک کنید

کار آفرینی اجتماعی

بی شک لازمه رشد و بقا هر مجموعه ای فعالیت مستمر و با برنامه در جامعه ای منسجم امن و پویا است. کارآفرینان همواره نسبت به جامعه خود و جامعه ای که در آن به رشد و موفقیت رسیده اند بی تفاوت نبوده اند و در قبال آن احساس دین وتکلیف می کنند از این رو مجموعه های موفق در جهان و کار آفرینان موفق در هر جامعه ای اقدام به حمایت یا ایجاد فعالیت های اجتماعی در بخش های عام المنفع می نمایند که غالبا تحت عنوان کارآفرینی اجتماعی درکنارکارآفرینی این افراد از آن یاد می شود.

مجموعه گیلان فارس نیزدر راستای رسالت اجتماعی خود در بخش های فرهنگی _هنری و ورزشی نیز سابقه درخشانی را از خود به جای گذاشته است .
فرهنگی : در بخش فرهنگی برگزاری همایشات و جلسات پرسش و پاسخ در موضوع موفقیت در کسب و کار تولید فیلم و کلیپ های مناسبتی، ایجاد کتابخانه در شعب گیلان فارس، ایجاد موکب های مناسبتی مذهبی، حمایت از طرح های فرهنگی، شرکت در نمایشگاه های تخصصی و عام المنفع و ارائه خدمات رایگان و نیم بها در آنها، شرکت در مناسبت های ملی و مذهبی، همکاری با هیأت مذهبی، حمایت از تولیدات محصولات فرهنگی و…. بخشی از اقدامات مجموعه گیلان فارس در چندسال فعالیت خود در این حوزه بوده است.

هنری: حمایت از تولید فیلم مستند کارآفرینی از مجموعه، حمایت از خوانندگان و فیلم سازان جویای نام جهت تولید محصولات خود حضور در همایش های فرهنگی هنری و بخشی از فعالیت های تخصصی گیلان فارس در این بخش است.
ورزشی: راه اندازی تیم فوتسال گیلان فارس و کسب موفقیت در مسابقات استانی (جام سمن ها به همراه سازمان مردم نهاد صالحان)، حمایت از تیم رزمی بوکس فرانسوی (مردانه) در سطع ملی و بین المللی با نام گیلان فارس، حمایت از تیم بانوان کونگ فو فارس، حمایت از تیم های ورزشی محله ای و شهرستانی و تمرین مداوم ورزشی با کارکنان مجموعه در فوتبال، فوتسال و رزمی بخشی از فعالیت های این مجموعه می باشد.

اکوسیستم کار آفرینی در حوزه آرایشگری (مردانه)

مجموعه گیلان فارس با هدف توسعه اشتغال پایدار در گام نخست و مشتری مداری و بازارسازی در گام بعد با جذب علاقه مندان به حرفه آرایشگری و ارائه آموزشات تخصصی و پیشرفته آرایشگری به آنان این نیروهای مستعد به کار را برای ورود به بازار کار آماده می نماید. 
حرفه آموزان پرتلاش و علاقه مند که مستعد تأسیس و مدیریت آرایشگاه باشند پس از طی دوره کوتاهی در یکی از آرایشگاه های زنجیره ای گیلان فارس مشغول به کارشده و ضمن ارائه مشاهده ها و آموزشات لازم در زمینه های مدیریت، مشتری مداری و بازاریابی و فروش خدمات آماده تصدی گری مدیریت یک شعبه می شوند. طی تفاهم نامه همکاری با مدیریت مجموعه برای ایشان اقدام به تأسیس یک شعبه با برند گیلان فارس یا به صورت مستقل می شود که در هر بخش حمایت های کامل مجموعه گیلان فارس در راه اندازی و توسعه آن مجموعه صورت می پذیرد.
اخذ مجوزات لازم، ارائه آموزشات مقتضی، مشاوره جهت مکان یابی و امکان سنجی، استقرار مستقیم مدیریت آرایشگاهی، دکوراسیون و تجهیز نمودن آرایشگاه، تبلیغات و بازاریابی و استقرار سیستم های مالی و حسابداری و توسعه هر شعبه توسط اعضا آن شعبه از برنامه ها و حمایت های مجموعه گیلان فارس در اکوسیستم کارآفرینی خود است.

جهت تأسیس آرایشگاه جدید اینجا کلیک کنید

شبکه نوآوری

نوآوری باز: مجموعه گیلان فارس با همکاری مجموعه پیام قاصدک از ایده یا طرح های اجرایی در حوزه خدمات آرایشگری حمایت کرده و هر طرح یا ایده را با حضور صاحبان ایده یا جلب رضایت آنها در همراهی مجموعه به مرحله اجرا می رساند لذا متقاضان همکاری در این بخش به عنوان ایده پرداز یا طراح همراه مجموعه می توانند چکیده ای اولیه از ایده یا طرح خود را برای ما ارسال نمایند تا در صورت تایید نسبت به تعامل و همکاری های بعدی مذاکره گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید